top of page
AVD_20220604_4.JPG

Acu Veselības Dienas

Acu veselības dienu norise ļoti līdzinās klīnikas ikdienai - ārsti, optometristi, asistenti un reģistratūras darbinieki savstarpēji koordinētā sadarbībā pievēršas katram pacientam, lai pārbaudītu pacienta acu veselību, izdarītu profesionālus secinājumus un sniegtu nepieciešamās rekomendācijas. Tomēr kaut kas šajās dienās ir savādāk.... 

Kā atzīst paši darbinieki, gaisā jūtama īpaša atmosfēra, noskaņa, tāda rāmāka un vieglāka kā ikdienas darbā. Iespējams tāpēc, ka Acu veselības dienas norit sestdienās - laikā, kad pacientiem no reģioniem ir vieglāk nokļūt līdz Rīgai, jo bērniem vai citiem tuviniekiem pārsvarā tā ir brīvdiena. Arī satiksmei ir nozīme - sestdienās Rīgā tā ir mazāk trauksmaina un šoferiem, kuru ikdiena rit vietās ar mazāku intensitāti kā galvaspilsētā, ir daudz vieglāk atbraukt līdz klīnikai, kas atrodas pilsētas centrā.

 

Daļa senioru darba dienās paši ir aizņemti darbā un sestdienas ir laiks, kad var vieglāk atrast iespēju pievērsties sev un veikt, iespējams, līdz šim atlikto acu pārbaudi. Turklāt, ja tā ir bez maksas un ietaupījums ir gandrīz 95 EUR - kāpēc gan neizmantot šādu iespēju?!

Svarīgi zināt!

Acu veselības diagnostika ir acu pārbaude, kuras rezultātā tiek iegūta plaša informācija par acu veselības stāvokli. Ikviens priecājās, ja pēc pārbaudes ārsts apliecina, ka acis ir veselas! Tomēr ir svarīgi zināt arī, ja pastāv kāda problēma, kas ir jārisina. Acu veselības diagnostika sniedz iespēju konstatēt sekojošas acu saslimšanas:

  • katarakta, 

  • glaukoma,

  • tīklenes mākulas deģenerācija, 

  • sausās acs sindroms, 

  • citas saslimšanas (ļoti plašs spektrs, ko izraisa dažādi iemesli).

 

Ja kāda no šīm problēmām pastāv, tad labāk to uzzināt pēc iespējas ātrāk un risināt atbilstoši speciālistu ieteikumiem.

Apskates norise

Padziļinātai acs apskatei tiek lietoti medikamenti, kuri paplašina acu zīlītes. Pēc tam ir apgrūtināta redze tuvumā – grūtāk lasīt, strādāt ar datoru, kā arī var būt izteikta jutība pret spilgtu gaismu un jūtams neliels diskomforts, skatoties tālumā. Pēc vizītes nav vēlams ieplānot svarīgus rakstu darbus vai braucienu ar mašīnu. Ja jums ir tāluma brilles vai saulesbrilles, noteikti paņemiet tās līdzi, jo tās mazinās redzes diskomfortu.

 

Standarta pilna acu pārbaude sevī ietver redzes asuma pārbaudi bez korekcijas un labākā koriģētā redzes asuma noteikšanu, acs iekšējā spiediena mērīšanu, biomikroskopiju (acs priekšējo daļu un caurspīdīgo acs struktūru apskate ar spraugas lampu), biomikrooftalmoskopiju (acs mugurējo daļu – tīklenes, redzes nerva, asinsvadu apskate, izmantojot liela palielinājuma lēcas).
Tiek veikts arī specifiska apskate - OCT (optiskās koherentās tomogrāfijas) izmeklējums.

 

Izmeklējums ilgst apmēram 40 minūtes. Lūgums ierasties 5-10 minūtes pirms noteiktā izmeklējuma laika, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu.

Kāpēc šāds izmeklējums ir svarīgs?

  • Šajā tehnoloģiju laikmetā, tehniskā apskate ir nepieciešama ne tikai dažādām iekārtām, bet arī cilvēka veselības stāvoklim, ieskaitot redzi. Acu veselības diagnostika ir kā redzes Tehniskā apskate, kas palīdz iegūt sirdsmieru, ja viss ir kārtībā vai arī veikt nepieciešamās darbības, ja tas ir nepieciešams.

  • Daudzas slimības, piemēram, tīklenes mākulas deģenerācija un glaukoma progresē, pašam cilvēkam to nemanot. Diagnostika palīdz konstatēt, vai ir pamats uztraukties un vai ir nepieciešami tālāki izmeklējumi. Tādējādi var tikt novērstas redzes problēmas nākotnē, tajā skaitā redzes pasliktināšanās un pat zaudēšanu. Atsevišķām acu slimībām progresējot, pārmaiņas acīs kļūst neatgriezeniskas!

  • Acu veselības diagnostika ir lielisks risinājums veselības higiēnai un profilaksei, īpaši mūsdienās, kad ir tik daudz ierīču ar ekrāniem (TV, mobilie, datori u.c.), kā rezultātā acis arvien vairāk ir nogurušas, kas ietekmē arī to veselību.

  • Izmeklējums sniedz ļoti plaša spektra informāciju par acu veselību, tāpēc tā ir izcila iespēja iegūt vērtīgas zināšanas par savu veselību, īpaši, ja tas iespējams bez maksas.

  • Acu veselības diagnostikas standarta cena ir 95 EUR, taču, ar Eiropas sociālā fonda atbalstu, sociālā projekta "Iespēja redzēt" ietvaros Jums to ir iespējams veikt pilnīgi bez maksas

bottom of page